piosenkarki Kasia Kowalska

piosenkarki, agencja artystyczna Kasia Kowalska , urodzona 13.VI.1973 roku śpiewała od małego. Śpiewała i odnosiła sukcesy, np. w konkursie piosenki zuchowej. Jako buntownicza nastolatka uciekała z zajęć, by móc pośpiewać albo z ogoloną na zero głową wyjeżdżała na festiwal do Jarocina.

Każdym sposobem dążyła do tego, by być bliżej muzyki, w latach 90-tych udzielała się w kilku zespołach ale prawdziwą przygodę muzyczna rozpoczęła z zespołem Evergreen. To właśnie z nimi występowała, kiedy zauważono ją i zaproponowano kontrakt. Drogę do kariery otworzyła jej wytwórnia Universal Music Polska, wydając jej pierwszą płytę „Gemini” w 1994 r. Płyta o typowo rockowym brzmieniu, zawarty był tam nawet standard grupy Led Zeppelin „No Quater”. Przyjęta została z dużym zainteresowaniem i aprobatą, czego dowodem może być zaproszenie Kasi wraz z Evergreen do występów przed koncertami Boba Dylana.

Kolejna płyta „Koncert inaczej” z piosenką „A to co mam” przyniosła Kasi Fryderyka za piosenkę roku oraz nagrodę festiwalu Sopot ’95. Przy kolejnych projektach Kasia dała się ponieść prądom o popowym, bardzo optymistycznym brzmieniu wydając płytę „Czekając na…”.
Między czasie na świat przyszła córeczka Kasi, w związku z czym nastąpiła pewna przerwa w aktywności twórczej wokalistki. Może dlatego jej następny album miał znamienny tytuł „Pełna obaw” i przesycony był takimi emocjami jak: rozczarowanie, żal, cierpienie. Kasia jednak w dalszym ciągu udzielała się artystycznie poszukując nowych dróg – zagrała główna rolę w filmie „Nocne graffiti”, zaśpiewała w polskiej wersji filmu „Dzwonnika z Notce Dame” oraz w filmie „Awantura o Basię”. Po dwóch latach przerwy triumfalnie wróciła podbijając listy przebojów piosenkami z rockowego, bardzo dynamicznego albumu „5”. Na fali sukcesu , pośród licznych innych zajęć artystki, jak np. udział w koncercie charytatywnym „Wigilia u prezydentowej”; występy przed Stingiem i Robertem Plantem, licznych koncertów własnych granych w całej Polsce, powstała następna płyta „Antidotum”.
Fani jeszcze nie zdążyli dokładnie osłuchać się z piosenkami z tej płyty, kiedy wokalistka podjęła pracę nad kolejnym materiałem. Tym razem zastosowano zupełnie odmienną stylistykę jeśli chodzi o wizualną stronę projektu. Kasia wraz z ekipą wyjechała do Japonii, by tam, w miastach: Tokyo, Kyoto nakręcić materiał do teledysków oraz zrealizować sesję zdjęciową, która miała być wykorzystana do promocji płyty „Samotna w wielkim mieście”. Była to jej podróż wymarzona, do miejsca, którym się fascynuje, które ją inspiruje swą egzotyką i odmiennością. Wraz z tą płytą Kasia wróciła do swoich muzycznych korzeni zataczając krąg swych muzycznych dokonań. Okrągłe 10 lat pracy twórczej.


Nagrody
2003 Superjedynka" za Rockowy Album Roku – Antidotum
W lutym 2002 roku, Serwis 30 TON, rozdał Polskie Internetowe Nagrody Muzyczne. Kasia otrzymała aż trzy Gwiazdy 2001 Roku w kategoriach: Polska wokalistka roku, Najlepszy polski teledysk 2001 roku za teledysk "Starczy słów" oraz Najlepsza polska strona internetowa artysty za stronę .

nagroda MTV Music Awards 2001!

Fryderyk '98 - Nagroda publiczności (audiotele) i Piosenka roku - "Co może przynieść nowy dzień".

Fryderyk '95 w kategorii Piosenka roku - "A to co mam". Pierwsze miejsce Plebiscytu TOP '95 (Wokalistka roku i Przebój roku); Wokalistka roku '95 od magazynu "Brum"; drugie miejsce w tej kategorii od magazynu "Tylko rock", oraz dwa Złote Mikrofony "Popcornu" i Brązowy Otto od magazynu "Bravo".

Grand prix i Nagroda publiczności w festiwalu SOPOT '95...


Dyskografia:„Gemini „1994, „Koncert inaczej” 1995, „Czekając na…” 1996, „Pełna obaw” 1998, „5” 2000, „Antidotum” 2002, „Samotna w wielkim mieście” 2004
zdjęcia: A.WiniarskiAgencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole


Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl

Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2011 piosenkarki.com.pl