piosenkarki Reni Jusis

piosenkarki, agencja artystyczna Reni Jusis, urodzona w Koninie 29.III.1974 roku swą przygodę muzyczną zaczęła od …Chopina. Oglądając jako trzylatka w telewizji Konkurs Chopinowski tak bardzo zapragnęła grać na fortepianie, że uprosiła rodziców, by kupili jej własne pianino. Z właściwą sobie konsekwencją ukończyła szkołę muzyczną, a w niej klasę fortepianu i rytmiki.
Rola w musicalu „Fatamorgana” wystawianym na zakończenie szkoły muzycznej okazała się wyjątkowo szczęśliwą, ponieważ tam właśnie zauważył młodą i utalentowaną Reni - Yaro. Zaproponował jej współpracę przy swej płycie „Yazda” a nawet umieścił na niej piosenkę autorstwa i wykonania Reni –" Refrenata".
Pierwszą płytą „Zakręcona” o brzmieniu funkowo-tanecznym zdobyła liczną rzeszę fanów. Pisano wtedy : "Fantastyczne możliwości głosowe, szalony temperament i niezwykła - jak na polskie warunki muzykalność". Reni "przekonała do siebie poczuciem humoru i kompetencją" i "jednym z najciekawszych żeńskich głosów na polskiej scenie". "To polski debiut roku" pisano o Dziewczynie z Mielna, która "nie tylko świetnie wygląda, ale i doskonale śpiewa (...) najczarniejszym, wśród rodzimych wokalistek głosem". Następna „Era Renifera” - to w całości autorski projekt: kompozycja , wykonanie , produkcja. Podobnie jak kolejna płyta „Elektronika”. Wraz z jej wydaniem dało się zauważyć zmianę w brzmieniu muzyki tworzonej przez artystkę, utwory w niej zawarte wyraźnie nawiązywały do „klimatów” klubowych a przebój „Nigdy Ciebie nie zapomnę” wpisał się w klasykę polskiej muzyki klubowej.

Dyskografia: „Zakrecona” 1998r., „Era Renifera” 1999 r., „Elektrenika” 2001 r., „Trans Misja” 2003 r. , „Zakręcona/Era Renifera” 2004 r.Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole


Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl

Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2011 piosenkarki.com.pl