piosenkarki Mandaryna

piosenkarki, agencja artystyczna Marta Katarzyna Wiśniewska urodzona 12/03/1978 roku w Łodzi - tancerka, choreograf, wokalistka.

Tancerka, choreograf:
Jej przygoda z tańcem zaczęła się w szkole podstawowej, gdzie przez 7 lat tańczyła z zespołem "Krajki", potem kontynuowała swą pasję w zespole "7 coma 7", następnie w zespole "Incoma" i wreszcie z "Ich Troje". Tutaj, dzięki posiadanym umiejętnościom, pracowała już jako samodzielny choreograf. W 2003 roku stworzyła własny zespół taneczny "Mandaryna Dance Studio". W obu edycjach programu "Jestem Jaki Jestem" była odpowiedzialna za choreografię do piosenek Michała Wisniewskiego a także innych artystów występujących w tym programie.

Wokalistka:
Zaczęło się od 2 nagranych dla męża- Michała Wiśniewskiego piosenek - na potrzeby programu "Jestem Jaki Jestem". Mandaryna postanowiła przygotować się do kariery piosenkarskiej, w związku z czym 2004 rok upłynął jej na gromadzeniu materiałów na płytę oraz dokształcaniu się u profesjonalistów, m.in. u Marka Sośnickiego oraz Liroy'a. To właśnie Liroy uwierzył w jej mozliwości i poął sie wydania maxisingla dołączonego do czasopisma "Naj".Specjalnie dla Mandaryny powstały piosenki "Jesteś ale cię nie ma" napisana przez Adama Wardina i Martę Mars, "Idę przez deszcz" autorstwa Andre Franke (autora "Keine Grenzen" zespołu Ich Troje) oraz dance'owa wersja utworu Matthiasa Reima "Summertime". Piosenki nagrywał i realizował jeden z najlepszych polskich realizatorów Adam Toczko. Zaowocowało to niemal 200 tysięczną sprzedażą maxisingla i owacyjnym przyjęciem przez publiczność na koncertach. Mniej więcej w tym samym czasie megagwiazda muzyki dance, zespół Groove Coverage występował w programie "Jestem Jaki Jestem". Tak się poznali, zaprzyjaźnili. Groove Coverage zaproponowało współpracę przy płycie. Tak powstało "Here I Go Again" a później cały krążek "mandaryna.com".Agencja artystyczna
ESKANDER

Piosenkarki
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opole


Darek Grzegocki
tel 77 442 02 20
kom. 668 515 513
mail: darek@eskander.com.pl

Natalia Wojciechowska
tel. 77 441 01 01
kom. 668 034 391
mail: natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2011 piosenkarki.com.pl